esmaspäev, 22. veebruar 2016

Veebruari talg Tuhu nõmmel

Laupäeva hommikul asusime Läänemaa poole teele, et teha veidi veebruarikuist talgutööd. Minu enda jaoks oli see uudne kogemus, kohati isegi teadmatus. Mingis mõttes, pead ette kujutama, kuidas võivad sealsed olud olla. Suvel päiksega on hoopis teine mekk, kui talvel lumevaiba sees mütates mände raiuda. Miks raiuda mände, tekib küsimus? Looduses lihtsalt on selliseid kooslusi, mis ei saa korralikult kasvada / elutseda, kui neid varjutavad suured ja võimsad "olendid". Ütleme siis nii, sa ei saa oma kartulipõllule istutada männipadrikut ja siis jääda ootama sügiseseid kardulaid. See näide on küll üsna meelevaldne, kuid siiski kõige parem viis hetkel, et anda edasi mingi asja olemust. Eriti praeguse lendorav vs riik saaga taustal, kus riik tahab agaralt "suurendada" mahavõetavate metsade raiemahtu, ka kohas kus pesitsevad lendoravad ning kus juba on tehtud kahju raie osas, mis rikub lendoravatele vajaliku kooslust. Põhimõtteliselt jõudsingi selleni, et igalpool on mingi kooslus, mis vajab tingimusi, et "elus püsida".

Talgu poole pealt oli huvitav see, et tööd tehes oli mõnusalt soe ning söömisest ei tahtnud väga mõeldagi, sest paigale jäädes tundsid kuidas näpud hakkavad jäätuma, varbad tõmbavad külmaks, külm hiilib nahavahele. Selline sunniviisiline söömine oli :). Peale sööki väike jooks ja sai rahus tööle tagasi minna :)

See talgu oli mulle isiklikus plaanis omaette väljakutseks, kas suudad enne talgule jõudmist näha mingit suuremat "plaani" või ei. Häid ideid sain igatahes kaasa, mida teinekord rakendada. Ning see oli esimene kord, kus peale töö lõpetamist suutsid silmaga hoomata tehtud tööd - näha oma töö "vilju".
Pühapäeval tegime väikse matka Tuhu soos, kuhu mina ei jõudnudki :) aga igast talgust saan omale kaasa selle ühe lubaduse ensele "siia tulen millalgi tagasi ;)". Koht, mida uuesti avastada.

Pildimaterjal on üsna "kesine" seekord, sest nagu juba mainitud sai, paigalseis ja kindad käest teema ei olnud sellel talgul just ahvatlevam "pakkumine" :).

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar